MUZIKOLOGIJOS OLIMPIADA

                      Š. m. vasario 27 d. Klaipėdos S. Šimkaus koservatorijoje įvyko tradicinė, šeštoji Žemaitijos regiono vaikų muzikos ir meno mokyklų 5–7 klasių moksleivių muzikologijos olimpiada. Šiais metais olimpiadoje dalyvavo 42 mokiniai iš Gargždų, Klaipėdos, Kretingos, Plungės, Šilutės, Rietavo ir Telšių.

                      Olimpiada, tai mokinio noras suprasti save, įžvelgti savo potencialo galimybes bei gabumus, išbandyti save. Mokinio dalyvavimas muzikologijos olimpiadoje tampa asmenybės tobulėjimo sąlyga savo darbu pamokoje ir popamokinėje veikloje. Čia svarbu yra žinių kiekis, muzikos teorijos ir muzikos istorijos, įgūdžių kokybė, išugdyta derminė klausa ir mokinio individuali patirtis.

                      Muzikologijos rašto darbai buvo suskirstyti į dvi grupes: 5–6 klasių ir 7 klasių mokiniams. Iš Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos muzikologijos olimpiadoje dalyvavo dvi šeštos klasės moksleivės: Gerda Jurkutė ir Armanda Uselytė. Muzikologijos olimpiados labirintuose nepasiklydo ir su diplomu grįžo Gerda, Armandai iki pergalės pritrūko kelių taškų.

                      Sveikinu mergaites, kad ryžosi dalyvauti, kad lankydavo papildomas pamokas, kad savarankiškai ruošėsi muzikologijos olimpiadai. Tikiuosi, kad garbingas tikslas – skatinti domėtis muzikos teoriniais dalykais – buvo pasiektas.

Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio Meno mokyklos mokytoja V. Sragauskienė